overlay

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT

              Küresel bir salgın halini alan covid-19 pandemi savaşı Ülkemizde görülmeye başlandığı 11 Mart 2020 tarihinden itibaren başta sosyal hayat olmak üzere birçok alanda yaşamımızı etkilemiştir. Bu pandemi savaşında Ülkemizde hayatın her alanına yönelik tedbirler Sağlık Bakanlığı  ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda alınmakta ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. İlimizde de bu tedbirler  titizlikle uygulanmaktadır.

              Eğitim sistemimizi de büyük ölçüde etkileyen pandemi nedeniyle eğitimde tüm alışılmışların dışında bir uygulamaya geçilmiştir. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının kademeli olarak yüz yüze olacak şekilde başlamasıyla, bulaş riskini en aza indirmek ve salgın ile mücadelemizin eğitim sektörümüzde de başarılı bir şekilde devam etmesi için başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Okul İdaresinin, Öğretmenlerimizin, Öğrencilerimizin, Velilerimizin ve tüm okul çalışanlarımızın pandeminin genel  tedbiri olan maske, mesafe ve hijyen  kuralına eksiksiz uyması elzemdir.

               İlimizde Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulumuzun talimatları doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün almış olduğu tedbirlerle öğrencilerimizin evden başlayıp okula geliş yolu da dahil olmak üzere evlerine dönene kadar olan tüm alanlarda gerekli tedbirler alınmış ve uygulanmaktadır. Sağlık Müdürlüğü olarak amacımız halkımızın sağlığını tehdit eden bu salgınla başarılı bir şekilde mücadele etmektir. Bu mücadelede çocuklarımıza güveniyoruz, onlarının kurallara uyma noktasında büyüklerine örnek olacaklarına inancımız tamdır.

              Bu vesileyle “kontrollü sosyal hayat” kapsamında başlayan 2020-2021 yılı Eğitim Öğretim yılını kutluyor, önce sağlık, diyerek sağlıklı günler diliyorum.

                                                                                                                                                                                       Dr. Öner NERGİZ
                                                                                                                                                                                         İl Sağlık Müdürü