overlay

İlimizdeki Fırtına Neticesi A.Ü.S.Ş.E.A.Hastanesi

                                                                                  BASIN BİLGİ NOTU 

Amasya İli Merkez ilçemizde 11.07.2019 tarihinde Meteoroloji tarafından yapılan uyarılarda akşam saatlerinde yoğun olmak üzere gece boyunca yoğun yağmur yağışı ve şiddetli fırtına olacağı bildirilmiştir. Saat 17:55 sıralarında A.Ü.Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanemiz üzerinde şiddetlenen fırtına neticesinde Hastanemiz; 

 Elektriklerimizde herhangi bir sıkıntı yaşanmadan güç kaynaklarımız ve jeneratörlerimiz ile hizmet aksamadan devam etmiştir.
 Ana bina ve ek binamız çatılarında yer yer hasarlar meydana gelmiştir. Vatandaşlarımız ve hastalarımız herhangi bir zarar görmemiş olup tamamen maddi hasarlı olarak durum atlatılmıştır. 

Olayın gerçekleşmesine müteakip hemen İl Sağlık Müdürümüz Başkanlığında, Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve tüm Hastane idaremiz ile birlikte Hastanemizde Kriz Merkezi oluşturularak Hastane Afet Planı (HAP) uygulamaya konulmuştur. 
Hastanemize tüm teknik, güvenlik ve temizlik personelimiz göreve davet edilmiş olup ivedi biçimde hizmetin aksamadan devam edebilmesi sağlanmıştır. Hastanemiz genelinde başta Acil servis hizmetlerimiz olmak üzere tüm sağlık hizmetlerimiz hiçbir kesintiye uğramadan devam etmektedir. 

Aynı anda başta Emniyet kuvvetleri, İtfaiye, AFAD ve diğer tüm yardımcı kurumlara durumla ilgili bilgi verilmiştir. İlgili kurumlardan yetkililer ve ekipler Hastanemize gelerek hasar tespit ve düzenleme çalışmalarına destek olmuşlardır. 
Olayla ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığımız Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü yetkililerimiz sürekli olarak tarafımızdan bilgi alıp destek olarak süratle tamirat ve yenileme yapılabilmesi için tüm desteklerini bildirmişlerdir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 


  • 1.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg